Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

XVI Konkurs Matematyczny KOMA (2021/2022)

      W najbliższych dniach czworo uczniów naszej szkoły: Zofia Rutkowska z klasy 8e, Maciej Dębicki z klasy 8d, a także Justyna Kośmider i Maciej Abramowicz z klasy 8b weźmie udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KOMA. Konkurs ten jest organizowany przez Uniwersytet Wrocławski i ma dość nietypową formułę.

       Pod koniec listopada zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. Do udziału w nich nauczyciele matematyki wytypowali grupę uczniów klas ósmych wyróżniających się zdolnościami logicznego myślenia i analizy. Uczniowie Ci wysłuchali wykładu przeprowadzonego przez mgr Alicję Jędrzejak na temat rozwiązywania równań kwadratowych. Jest to zagadnienie wykraczające poza podstawę programową klasy ósmej, ale jednocześnie bardzo przydatne na kolejnych etapach nauki. W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania i sporządzić notatki. Kolejnego dnia spotkali się jeszcze raz, tym razem czekało ich poważniejsze wyzwanie - samodzielne rozwiązywanie zadań dotyczących omówionego zagadnienia. Najlepsi uczestnicy, którzy uzyskali odpowiednią liczbę punktów, zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego, który będzie miał podobną formułę. Już w najbliższy czwartek uczniowie wysłuchają wykładu przeprowadzonego przez pracownika Uniwersytetu Wrocławskiego. Piątek będzie dniem przeznaczonym na konsultacje z nauczycielem, a także wykładowcami Uniwersytetu. Ostatnią częścią konkursu znów będzie samodzielne rozwiązywanie zadań.

Trzymajmy kciuki za naszych uczniów! 

koma