Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Bierzemy udział w biciu rekordu!

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować" zgłosiliśmy naszą szkołę do półgodzinnej próby ustanowienia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób na terenie całego kraju.

Z okazji ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji na dzień 16 października "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" pod nazwą „Restart a Heart" chcemy uczestniczyć w próbie pobicia rekordowego wyniku z 2013 roku.

W naszej szkole całe wydarzenie odbędzie się 16 października 2015 roku (piątek) w godz. 12:00 – 12:30 w sali gimnastycznej i polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach. W wydarzeniu wezmą udział uczniowie klasy IIIa i IIIb.

Organizatorem ogólnopolskiego bicia rekordu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Bądźcie razem z nami w tym wyjątkowym dniu!


Szkolny koordynator:
Marzenna Dębniak