Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Spotkanie z Michałem Rembasem

Spotkanie z Michałem Rembasem
15 czerwca 2015 r.

W poniedziałek 15 czerwca na zaproszenie biblioteki szkolnej oraz wychowawczyni klasy 3c gościł w naszej szkole szczeciński dziennikarz-krajoznawca, pan Michał Rembas, autor albumowego wydania książki pt. „Cuda na fasadach".
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3c oraz uczniowie przebywający w tym czasie w świetlicy szkolnej.
Nasz gość ciekawie opowiedział nam o ozdobach szczecińskich kamienic i zaprezentował zdjęcia ze swojej książki.

Biblioteka w maju

W maju wszystkie klasy 1 – 3 odwiedziły naszą bibliotekę. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady obowiązujące w bibliotece, dowiedzieć się o akcjach, które były prowadzone, ale również otrzymać nagrodę za aktywność związaną bezpośrednio z biblioteką.
Możliwości było wiele: udział w konkursach czytelniczych lub literackich, akcjach lub bezpośrednia i nieoceniona pomoc w pracach bibliotecznych.

Czytaj więcej: Biblioteka w maju

Wyniki wyborów do projektu "Książki naszych marzeń"

Wyniki wyborów
do projektu „Książki naszych Marzeń"

Na przełomie kwietnia i maja trwały w naszej szkole wybory do projektu : „Książki naszych Marzeń". Uczniowie mieli możliwość wypowiedzieć się na temat jakie książki ich interesują i jakie tytuły chcieliby, aby były w ofercie biblioteki szkolnej.
Zadaniem było zaproponowanie tytułów, autorów, serii wydawniczych lub dziedziny jakie są w kręgu zainteresowań uczniów. Swoje propozycje wrzucali do specjalnie przygotowanych skrzyneczek w bibliotece szkolnej i na dyżurce w szkole. Wszystkie propozycje zostały zebrane. Oprócz indywidualnych zgłoszeń, zbiorcze listy propozycji dostarczyła klasa 3b z wychowawczynią Barbarą Weredyńską oraz klasa 3c z wychowawczynią Emilią Piskorowską. Wszystkie propozycje zostały spisane.

Czytaj więcej: Wyniki wyborów do projektu "Książki naszych marzeń"

Konkurs biblioteki szkolnej „W krainie bajki i baśni”

W ramach popularyzacji czytelnictwa, zachęcanie do czytania i poznawania różnorodnej literatury, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs ze znajomości znanych lub mniej znanych bajek i baśni. Uczestnicy mieli za zadanie w określonym czasie przeczytać wskazaną literaturę, a następnie wzięli udział w eliminacjach szkolnych do drugiego etapu. Pod kierunkiem pani Marzanny z biblioteki szkolnej przygotowali się do międzyszkolnych rozgrywek, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 35 w Szczecinie.

Czytaj więcej: Konkurs biblioteki szkolnej „W krainie bajki i baśni”

„Szczecin moim miastem jest” - edukacja regionalna w bibliotece szkolnej

W celu popularyzacji edukacji regionalnej, rozwijania umiejętności literackich, wyobraźni oraz zainteresowania uczniów naszym miastem, biblioteka zorganizowała konkurs literacki dla uczniów z klas 1. Uczestnicy mieli za zadanie wymyślić krótką bajkę, opowieść o naszym mieście, a następnie z pomocą osób dorosłych spisać je na papier.

Czytaj więcej: „Szczecin moim miastem jest” - edukacja regionalna w bibliotece szkolnej