Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

„Szczecin moim miastem jest” - edukacja regionalna w bibliotece szkolnej

W celu popularyzacji edukacji regionalnej, rozwijania umiejętności literackich, wyobraźni oraz zainteresowania uczniów naszym miastem, biblioteka zorganizowała konkurs literacki dla uczniów z klas 1. Uczestnicy mieli za zadanie wymyślić krótką bajkę, opowieść o naszym mieście, a następnie z pomocą osób dorosłych spisać je na papier.

Najlepsze prace zostały zakwalifikowane i wysłane do drugiego etapu lokalnego, którego organizatorem było Przedszkole Publiczne nr 65 "Zatoczka". Patronat nad konkursem objął Związek Literatów Polskich oddział w Szczecinie, na czele z przewodniczącą panią Różą Czerniawską-Karcz.

Gościem honorowym uroczystości, jaka odbyła się u organizatora 10 marca 2015 r. była właśnie pani Róża, która osobiście wręczała uczniom nagrody i dyplomy. Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni mieli również okazję usłyszeć nagrodzonych opowieści, które czytała pani prezes.
Autorzy najlepszych prac otrzymali specjalne dyplomy uznania od ZLP.

Troje naszych uczniów: Kajetan i Jakub Kiriakou oraz Ola Jendryczka otrzymali w tym etapie wyróżnienia.

Gratulujemy naszym uczniom!