Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Konkurs biblioteki szkolnej „W krainie bajki i baśni”

W ramach popularyzacji czytelnictwa, zachęcanie do czytania i poznawania różnorodnej literatury, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs ze znajomości znanych lub mniej znanych bajek i baśni. Uczestnicy mieli za zadanie w określonym czasie przeczytać wskazaną literaturę, a następnie wzięli udział w eliminacjach szkolnych do drugiego etapu. Pod kierunkiem pani Marzanny z biblioteki szkolnej przygotowali się do międzyszkolnych rozgrywek, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 35 w Szczecinie.

 

Oprócz wielu trudnych konkurencji, uczestnicy mieli wcześniej wykonać ilustrację do wybranej baśni i zaprezentować swój wybór jurorom i publiczności.
Konkurs był bardzo trudny. Wymagał szczegółowej znajomości bajek i baśni, a mimo to
z trzech uczniów zakalikowanych do drugiego etapu międzyszkolnego, dwoje zostało finalistami.

Finaliści zostali zaproszeni na spektakl w teatrze lalek „Pleciuga". Tam również odbyła się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów laureatom konkursu z udziałem aktorów teatru.
Z naszej szkoły w tym etapie wyróżnienia zdobyli Wiktoria Potoczny z klasy 2b oraz Jakub Strawa z klasy 3c.

Gratulujemy!