Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Biblioteka w maju

W maju wszystkie klasy 1 – 3 odwiedziły naszą bibliotekę. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady obowiązujące w bibliotece, dowiedzieć się o akcjach, które były prowadzone, ale również otrzymać nagrodę za aktywność związaną bezpośrednio z biblioteką.
Możliwości było wiele: udział w konkursach czytelniczych lub literackich, akcjach lub bezpośrednia i nieoceniona pomoc w pracach bibliotecznych.

Rozstrzygnięte zostały konkursy, a laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

Konkurs czytelniczy ze znajomości lektur szkolnych:

Klasa 1: I miejsce M. Klimek, II miejsce A. Adamczyk, III miejsce J. Kiriakou

Klasa 2: I miejsce W. Potoczny, II miejsce J. Rosa, III miejsce R. Łopyta

Klasa 3: I miejsce A. Kram

Klasa 4: I miejsce N. Romanowska

Klasa 5: I miejsce K. Komorowska


Konkurs „Mój przyjaciel Reksio”

Nagrodzono prace uczniów: z klasy 1e - M. Małkowska, A. Jendryczka, Z. Rutkowska, z klasy 3c - E. Szewczyk Wyróżnienie otrzymały prace uczniów: z klasy 1b - J. Kiriakou, M. Zalewski kl. 2a, N. Adamczyk kl. 3c 

Konkurs na ilustrację do baśni H. Ch. Andersena
Wyróżniono prace uczniów:
Kl. 1b - N. Ott, Z. Baran, Z. Forkasiewicz, kl. 1d - A. Sulecka, J. Gibas, kl. 2a – J. Koczalska, N. Paluch, kl. 2b – W. Potoczny, kl. 2c – I. Komorowska, kl. 3a – A. Ziętara, K. Kośmider, kl. 3c – Z. Rulka, E. Szewczyk, S. Sybis, kl. 4b – I. Saganowicz

Symbolicznymi nagrodami oraz dyplomem „Przyjaciela biblioteki" wyróżniono uczniów, którzy wzięli udział w akcji „Lektura dla biblioteki": kl. 1c - M. Szałek, kl. 2a - A. Jarczewska, 2c - M. Stylska, M. Szostak, B. Stoc-Stocki, kl. 2d - K. Markow, kl. 3b - A. Kram, P. Haduch, M. Sieczka, M. Winiecka, kl. 3c - M. Jasiński, J. Strawa, kl. 4a - W. Kaca, D. Aleksandrowicz, W. Sell, K., D. Martyna, kl. 4b – Agnieszka U., Sz. Litwiniuk, 4c – M. Gowin, D. Bodnarczuk, S. Sierzputowska, kl. 5a – Z. Stasiak, O. Pawlak, kl. 6a – O. Jakubik, kl. 6b – K. Kotnis, kl. 6c – K. Abramowski, G. Bochan, M. Silny, M. Latour, K. Kaźmierczak, P. Woźniak;
oraz w akcji „Podziel się książką": kl. 1d - T. Semeniuk, kl. 1e - A. Studziński, W. Kacprzak, H. Fijałkowska, kl. 2a - Z. Furman, 2d - K., O. Markow, kl. 5b - G. Furman