Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Historia szkoły

Decyzja o budowie naszej szkoły powstała w 1956 roku i spowodowana była aż czterokrotnym wzrostem liczby dzieci podlegających obowiązkowi szkolenemu. Jesteśmy jedną z tysiąca placówek zbudowanych w ramach akcji "Tysiąc szkół na tysiąclecie Państwa Polskiego".

Pierwsi uczniowie przyjęci zostali w 1959 roku, choć jeszcze przez kilka tygodni po rozpoczęciu roku szkolengo trwało przygotowanie klas oraz wyposażanie ich w meble oraz tablice. Niejednokrotnie zajęcia odbywały się na zewnątrz, ale po ich ukończeniu mogliśmy się pochwalić pieknym i nowoczesnym budynkiem z przestronnymi salami, świetlicą, stołówką, biblioteką oraz gabinetem lekarskim i stomatologicznym. Pierwszym dyrektorem szkoły został Antoni Możdżan, który funkcję tę pełnił do 1961 roku. Z wykształcenia był muzykiem - zadbał więc o to, by patronem naszej szkoły został światowej sławy pisanista i kompozytor Fryderyk Chopin.

Dziś nasza szkoła może wciąż szczycić się doskonale wyposażonymi klasami oraz boiskiem sportowym Orlik i Ogrodem "Cztery Pory Roku". Nasi uczniowie wraz z nauczycielami piszą zaś kolejne strony historii Szkoły Podstawowej nr 53...