Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Nowoczesne maszyny w naszej szkole

W październiku nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - programu "Laboratoria Przyszłości".

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wykorzystując wsparcie finansowe Ministerstwa dla Laboratoriów Przyszłości w naszej szkole powstała m. in. specjalistyczna pracownia rękodzieła. W ramach lekcji informatyki w klasach ósmych uczniowie wezmą udział w wyjątkowym cyklu lekcji w trakcie których będą uczyli się projektować w specjalnych programach graficznych. Będą projektowali wymyślone przez siebie logo (może ogłosimy konkurs na uczniowskie logo naszej szkoły? ;) ), wymarzone grafiki, wzory na breloczki czy naszywki. Efekty swojej twórczości będą mogli samodzielnie przenieść na wybraną odzież za pomocą maszyn do haftu komputerowego. Jeśli skorzystają z maszyn do szycia, to mogą to być rzeczy w całości wykonane przez nich. W pracowni będzie również działała drukarka 3D, skaner 3D i ploter ScanNCut współpracujący z tym samym programem graficznym co maszyny do haftu komputerowego. Obecnie w małych grupach uczymy się obsługi całkiem nowego sprzętu, tak by już od lutego obecne klasy ósme mogły z niego korzystać. Grupa uczennic z klasy 8B uczyła się obsługi maszyn przygotowując breloczki, które zostaną przeznaczone na aukcje charytatywne WOŚP, prezenty na dzień babci i dziadka, a uczniowie klasy 8c próbowali swych sił w naszywkach z własnym imieniem lub monogramem. Ponadto przygotowujemy nowe breloczki do kluczy od sal lekcyjnych. 

1   1   1

1   1   1

1   1   1

1   1   1

1   1   1